Dzień ojca – pomysły na prezent

dzien ojca

Czerwiec to w naszym domu taki bardzo „tatowy” miesiąc: Jego urodziny. Rocznica ślubu. I oczywiście dzień ojca. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze miałam problem z pomysłem na prezent dla faceta. Dla kobiety jest łatwiej: jak nie masz pomysłu, to kwiaty zawsze, ZAWSZE robią robotę, a i kwiaciarnie stoją na każdym rogu, nawet jak o prezencie przypomnisz sobie za pięć dwunasta. Jak nie kwiaty, to biżuteria. Jak nie biżuteria, to perfumy. Jak nie perfumy, to bon do spa/kosmetyczki/fryzjerki. Łatwizna. Z facetem zawsze pod górkę. Wiem, że są wyjątki. Ale mój mąż nim nie jest i sprawić mu fajny, oryginalny prezent jest wyzwaniem, który spędza mi sen z powiek na wiele tygodni wcześniej. Pomysł na jeden prezent: ok, jeszcze jeszcze. Ale dwa? Trzy? Tak w ciągu miesiąca?

3 rodzaje prezentów

Dzień ojca to niby nie dzień chłopaka, partnera czy męża. Więc w czym problem? Można święto olać i przypomnieć sobie o nim gdy dzieci dorosną na tyle, by same o nim mogły pamiętać i produkować prezenty wedle własnego uznania. Ale umówmy się – fajnie jest kiedy ktoś o nas pamięta. I o naszym święcie, rzecz jasna. W związku z tym, podzieliłam prezenty na dzień ojca na trzy kategorie, ze względu na poczytalność i samodzielność naszych pociech:

1.Prezenty pociech samodzielnych, mniej więcej w wieku 4+

Moja córa jest w już w takim wieku, że potrafi prezent wykonać sama. Jest z nią o tyle dobrze, że uwielbia prace plastyczne i bez okazji zasypuje nas różnymi cudeńkami. Wykonanie prezentu dla Taty, z okazji jego święta nie jest więc szczególnym wyzwaniem, ot dzień jak codzień. Wystarczy dać jej papier, klej, nożyczki, kredki, flamastry i farby i pozostawić wolne pole do popisu. Pamiętajmy, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. A w przypadku dzieci, ta wydaje się być nieograniczona.

Pomysł 1 – paczka kredek i kartka papieru

Nic prostszego! A moim skromnym zdaniem jest to jeden z piękniejszych prezentów jakie w życiu dostaliśmy.

serca

Pomysł 2 – obrazki układane z koralików (np. utwardzane żelazkiem PYSSLA z Ikea)

obrazek z koralików

 

2. Prezenty pociech nie do końca samodzielnych (1-4 lata, a także starszych), wymagających wsparcia osoby dorosłej

Czasami Hania wpadnie jednak na pomysł, który przerasta z lekka jej możliwości techniczne i wtedy nieodzowne jest wsparcie mamy. Owo wsparcie jest przydatne również w przypadku dzieci mniejszych które już by chciały, a jeszcze nie do końca potrafią.

Pomysł 3 – Kot z filcu

kot

Pomysł 4 – Rysunek wykonany farbami nakładanymi palcami

Jest to rysunek wykonany przez Hanię, z moją małą pomocą, kiedy miałą niewiele ponad rok. Fantastyczna pamiątka. Oprawiony w ramę, do dziś zdobi naszą ścianę.

rysunek dziecka

3. Prezenty w imieniu dzieci i własnym (do 2 lat, choć nie tylko 😉 ) samodzielnie wykonane przez osobę dorosłą

My też możemy pobawić się w rękodzieło, kto nam zabroni? Możemy podkraść klej i kredki naszym najmłodszym i tworzyć w pocie czoła. Możemy też skorzystać z dobrodziejstwa techniki i niemal własnoręcznie, z małym wsparciem profesjonalnej firmy w postaci użyczenia szablonu i wydruku, stworzyć wspaniałą pamiątkę na lata, do której będziemy z pewnością wracać częściej niż tylko w dzień ojca.

Pomysł 5 – A może fotoksiążka?

To jest w tym roku nasz prezent dla taty, ode mnie i od naszych dzieci. To nie była moja pierwsza fotoksiążka, ale pierwsza którą tworzyło mi się tak fajnie, intuicyjnie i szybko. Kilka szablonów do wyboru dedykowanych tylko na dzień ojca, a także wiele innych. Jednocześnie istnieje pełna możliwość edycji, z której w niektórych miejscach chętnie korzystałam, by fotoksiążka była jak najbardziej „nasza”. Napisałam wyżej, że fotoksiążka to fajny prezent od tych najmniejszych, ale zdecydowanie to fajny prezent od dzieci w każdym wieku. Również tych dorosłych. A może przede wszystkich od tych dorosłych, które w pełni świadomie mogą w niej przekazać wszystko, co tylko chcą. Pokazać te najważniejsze chwile z ich życia, w których uczestniczył tata. Te, które wywarły wpływ na ich dalsze losy. A może właśnie te najbardziej niewinne? Wspólne zabawy, które wspominają dziś z rozrzewnieniem. Och, jak chciałabym dostać kiedyś taką książkę. Chciałabym wiedzieć, co z naszych wspólnych chwil moje dzieci zapamiętały. Które momenty najchętniej wspominają? Rozmarzyłam się… 🙂 No dobra, chcecie zajrzeć do naszej?

Aaaaa! Zapomniałabym! Mam też dla Was małą niespodziankę. Jeśli taki pomysł na prezent dla taty Wam się spodobał, razem z PRINTU przygotowaliśmy dla Was bardzo fajną zniżkę na fotoksiążkę. AŻ 47%!!! Żeby z niej skorzystać, wygenerujcie kod zniżkowy z tego linku -> ZNIŻKA OD WAŻNEJ 😀

A oto i ona! Tylko ciii… bo to prezent dla Taty Ważnego 😉 . Kawki i truskawki w dłoń i zapraszam w nasze skromne progi 🙂

fotoksiążka printu

prezent printu

prezent na dzien ojca

fotoksiążka

printu fotoksiażka

Co sądzicie o takich prezentach? Jakie prezenty królują w Waszych domach? A może nabraliście ochoty na stworzenie swojej fotoksiążki? Pamiętajcie o zniżce 🙂 !

 

 • Laurki i te „obrazki” z koralików sa u nas bardzo modne 🙂 Zdjęcia kocham, ale mam za mało czasu na ich segregację 🙁

  • A wywołujesz? Rispekt! Ja sie od lat nie mogę za to zabrać, a zdjęć ciagle przybywa… 🙈

   • Wywoływałam zawsze 😀 rocznie zapelnialam album na 200 zdjęć, ale od ponad roku tego nie robię 😣

 • Prezenty zrobione własnoręcznie zawsze są na czasie! Ale fotoksiążka moim zdaniem to również piękny prezent i świetna pamiątka 🙂

 • Fotoksiążki, kalendarze z własnymi zdjęciami – to są świetne prezenty, które pomagają choć trochę zatrzymać czas. My szczególnie obdarowujemy nimi obie babcie.
  Dla taty fajnym prezentem są też t-shirty z własnym nadrukiem: wersja maxi dla taty i wersja mini dla dzieci 🙂

 • Ja już od miesięcy zbieram się do tego, żeby wywołać zdjęcia i strasznie opornie i to idzie:(
  Nie cierpię wybierać zdjęć z komputera 😉