Na tropie angielskich słówek – piękny i praktyczny prezent dla dziecka

na tropie angielskich słówek

Otrzymałam wspaniałą książkę Na tropie angielskich słówek, którą chcę się z Wami podzielić. Książka do nauki angielskigo. Nuuuuuda – pomyślisz. Nic bardziej mylnego. Dawno nie widziałam tak pięknie i ciekawie zrobionej książki do nauki języka obcego. A trochę ich już przeszło przez moje ręce.

To nie jest słownik obrazkowy

A tak pierwotnie myślałam. Jeden już mam – leży odłogiem. Dziwne słowa. Nudnie zrobiony. W ogóle nie zainteresował mojego dziecka. Ta książka jest zupełnie inna. Pełna niebanalnych rysunków na całe strony, kryjących różne potencjalne zadania. Hania długo nie chciała przejść do kolejnej strony, ciągle licząc piratów, i rybki, i żagle: one, two, three, four, five, six, seven… Okazuje się, że podstawową wiedzę na takie tematy jak liczenie, rodzina, kolory czy pory roku można podać dziecku w inny, jakże barwny i ciekawy sposób.

Coś dla fanów Miasteczka Mamoko i Ulicy Czereśniowej

Moim skromnym zdaniem, książka trzyma ten klimat, który możemy znaleźć chociażby w kultowej książce moich dzieci Miasteczko Mamoko. Zresztą takie miałam już wrażenie po obejrzeniu samej okładki. Jednak nie wszystkie strony są utrzymanie w tym klimacie – co według mnie jest ogromnym plusem i zapewnia odbiorcy różnorodność. Każda strona jednak zatrzyma nas przy sobie na dłużej, umożliwiając długą zabawę językiem i łatwiejsze zapamiętanie nowych słówek, bo wszystko odbywa się poprzez zabawę. Popatrzcie tylko na Hanię 🙂

na tropie angielskich słówek

Fajny pomysł na prezent

Książka Na tropie angielskich słówek z serii Kapitan Nauka jest już z nami od kilku tygodni. To wystarczająca ilość czasu, by stwierdzić, że jest to pozycja do której będziemy wracać regularnie. Niemal zawsze – z inicjatywy dziecka. To książka, która zaciekawia i jednocześnie uczy, a to jest to, co w książkach dla dzieci lubię najbardziej. Jeśli szukacie pomysłu na prezent – myślę, że to jest idealna pozycja. Pięknie wydana, w twardej oprawie z twardymi kartami. Niebanalne obrazki i wiedza podana w atrakcyjny dla dziecka sposób.

Sami zobaczcie!

kapitan nauka

na tropie angielkich słówek