Zdrowsze płatki śniadaniowe dla dzieci? To możliwe!

płatki śniadaniowe milzu

To, że nawyki żywieniowe kształtują się w dzieciństwie, nie jest niczym nowym. Więc pewnie nie zdziwi nikogo, że jeśli owsianki się nie znosiło w latach osiemdziesiątych i dziewiędziesiątych, to za dużych szans na pokochanie jej miłością wielką w roku 2017 nie ma, choć próbuję! Och, za to płatki kukurydziane…. mniam. Uwielbiałam od zawsze. Zwłaszcza te w czerwonym opakowaniu, no najlepsze były i nic im do pięt nie dorastało. Teraz już wiem czemu. Bo CUKIER, w składzie na drugim miejscu, a następnie jeszcze kilka niepotrzebnych nikomu składników. Potem na rynku pojawiały się jeszcze czekoladowe kuleczki, łódeczki, miodowe oponki i mnóstwo takich innych. Lista składników długa jak litania do wszystkich świętych. Cukier. Syrop glukozowo-fruktozowy, olej palmowy, fosforany i inne takie cuda pracowni chemicznych. A fuj! Teraz jednak świadomość konsumentów wzrasta i niemal wszyscy już wiemy, że takie nagromadzenie „tych cudownych substancji” to ZUO, śmierć i miazga.

Skazani na owsiankę

Ale co jeść, skoro owsianka jest ble, a płatki kukurydziane i czekoladowe kuleczki śnią się po nocach? Nie tylko nam, bo w reklamach telewizyjnych wciąż króluje królik, władca czekoladowych kulek, z informacją, że są pycha i zdrowe? I małe oczy już się świecą i też chcą jeść to co królik, bo jakże inaczej.

I kiedy tak człowiek się zastanawia, czy przeciąć kabel telewizyjny nożyczkami, czy może jednak pokochać tę owsiankę i formować ją w małe brązowe kulki i miodowe oponki, by młodzież też je pokochała. Wtedy właśnie potyka się w supermarkecie o szafkę z napisem BIO, gdzie na najniższej z niskich półek dostrzega takie dziwy jak MILZU.

MILZU na ratunek!

Milzu to tacy przybysze z kosmosu, którzy przybyli ratować nas, nielubiących owsianki i nasze dzieci, przed zagładą. OK. OK. Jest tam syrop cukrowy i cukier. No nie jest idealnie. Ale mówimy o płatkach dla dzieci. O zdrowszym zastępstwie brązowego królika. Poza tym mąka pszenna zastąpiona jest żytnią i owsianą. Skład jest krótki i bez chemii. Jestem w stanie zaakceptować takie rozwiązanie. A moje dzieci są szczęśliwe z konsumpcji ukochanych kulek i oponek. Czy fakt, że przynieśli je śmieszni kosmici, a nie brązowy królik mają jakieś znaczenie? Żadnego. Opakowania Milzu są tak ładne i estetycznie zrobione, a kosmici interesujący, że spokojnie można puste pudełki zużyć jako tapetę do pokoju dziecięcego.

Pokaż kotku co masz w środku

Do tej pory smakowaliśmy trzy rodzaje płatków. I oto ich składy:

MILZU! Zbożowe kółeczka kakaowe dla dzieci UMYSŁ, składniki: mąka (mąka żytnia 56%, mąka owsiana 16%), syrop cukrowy, cukier, kakao o niskiej zawartości tłuszczu 3,7%, kakao 1,5%, sól morska.

MILZU! Płatki żytnie z miodem BIO umysł, składniki: mąka (mąka żytnia 62%, mąka owsiana 16%), syrop cukrowy, cukier, miód 1,2%, sól morska.

MILZU! Płatki żytnie z kako BIO zwinność, składniki: mąka (mąka żytnia 58%, mąka owsiana 15%), syrop cukrowy, cukier, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 5,6%, sól morska.

Dla porównania skład czekoladowych kuleczek od królika z reklamy: mąki (65,2%) [pszenna pełnoziarnista (44,8%), kukurydziana, ryżowa], cukier, syrop glukozowy, kakao (6,1%), olej palmowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu (0,5%), sól, cukier puder, glukoza, aromaty (wanilina, cynamonowy), regulator kwasowości (fosforany sodu), substancje wzbogacające: witaminy i składniki mineralne (niacyna, kwas pantotenowy, witamina B6, ryboflawina (B2), tiamina (B1), kwas foliowy, witamina D, wapń, żelazo)

 

płatko śniadaniowe

milzu płatki


To nie jest wpis sponsorowany. To wynik mojego własnego odkrycia i rekomendacja płynąca prosto z serca.